Шукати в цьому блозі

вівторок, 5 грудня 2023 р.

"Одіссея" англійської мови в Україні!

     Важливість англійської мови в сучасному світі неможливо переоцінити. Це мобільність і свобода. Це можливість користуватися інформаційними джерелами по всьому світу. Це перспектива та високий професійний рівень.

   Володіти англійською мовою для військового – це як вміти користуватися сучасною зброєю. З 1994 року Україна бере участь в міжнародних військових навчаннях. З 21 лютого 2019 року наша країна впевнено тримаємо курс НАТО, а 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу!  Особливо зараз, коли ми маємо підтримку всього світу у боротьбі із рашистським окупантом, український військовий, який вільно володіє іноземною мовою навіть на хорошому базовому рівні, легко опановує сучасні види озброєння.

    В Україні з 2019 року планували масово навчати військових англійській мові, але Концепцію мовної підготовки було створено ще у 2009 році. Літом  2023 року  Президент Володимир Зеленський пропонує парламенту офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.  28 червня 2023 року у Верховній раді України зареєстровано відповідний законопроект №9432 "Про застосування англійської мови в Україні". 


    Документом передбачається офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначити категорії посад, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою. 22 листопада 2023 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про статус англійської мови.

Що цікавого в цьому Проекті закону? А те, що військовослужбовці  мають володіти англійською мовою і крапка.

"Вимоги до рівня володіння англійською мовою розробляються з урахуванням рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR). Вимоги до рівня володіння англійською мовою для людей, які претендують на зайняття посад військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, розроблятиметься з урахуванням мовленнєвих рівнів стандарту НАТО STANAG 6001.

Передбачається, що іспити на визначення рівня володіння англійською мовою організовуватиме Міністерство освіти і науки. Цей іспит для українців буде безкоштовним. Людина зможе повторно складати іспит на визначення рівня володіння англійською мовою необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.

Особи, які претендують на зайняття вищезазначених посад подаватимуть документ, що засвідчує відповідний рівень володіння англійською мовою, до призначення на посаду.

Громадянам, які обійматимуть ці посади, за володіння англійською мовою на рівні не нижче В2 встановлюється надбавка у розмірі 10% посадового окладу в порядку, визначеному Кабінетом міністрів.

Рівень B2??? Давайте ознайомимося!

    Загальноєвропейська шкала володіння мовними компетенціями (CERF) поділяє знання кожної мови на три великих рівня: A, B, С. І кожен із них – ще на кілька підрівнів. У цій шкалі рівень B2 означає володіння мовою вище середнього (Upper Intermediate). 

    Згідно з описом, що його подає CERF, володіти англійською на рівні B2 означає вміти говорити та розуміти усне мовлення, а також вміти писати й розуміти текст, написаний загально вживаною лексикою, втім, мати труднощі зі специфічними темами, складними граматичними конструкціями та деколи – із розумінням нативної мови. 

Більш детально з рівнем В2 можете ознайомитися за посиланням:

https://buki.com.ua/news/yak-pereiti-na-riven-b2/

А нижче посилання на сам Проект Закону:

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1854364

    Однак, щоб вивчати англійську мову цього замало, потрібна шалена мотивація, щоб її опанувати.  Задача  вчителя -  знайти цю мотивацію, зацікавити, захопити, і занурити учнів в іншомовне середовище. На жаль для ліцеїстів військових ліцеїв не існує спеціального підручника. Всі вчителі чудово знають, що в жодному підручнику англійської мови, навіть Оксфордського видання немає тем про світове історичне військове минуле, визвольну боротьбу народів і зокрема України, взагалі жодної теми на воєнну тематику, тобто всі підручники англійської мови для середніх навчальних закладів є пацифістичними, але вихід є, і це авторський матеріал.  Курсом Military English  я вже займаюся з 2017 року по авторській програмі. Моя мета адаптувати актуальний тематичний матеріал, створити тематичні військові словники та різні практичні вправи для кращого засвоєння лексичного та граматичного матеріалу, який буде цікавим та сучасним, а також допомогти бажаючим опанувати анлійську мову + Military English.

Запрошую до співпраці, а також ознайомиться із моїми професійними блогами, сподіваюсь, що ви знайдете для себе багато цікавого!  

https://saganchi.blogspot.com/ 

 https://sahanchi.blogspot.com/

Тримаємо стрій з вірою в ЗСУ і нашу ПЕРЕМОГУ!

Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар

English joined the Armed Forces of Ukraine.

  Нарешті англійська мова потрапила до війська. Хочу нагадати, що в Україні з 2019 року планували масово навчати військових англійській мові...